Jak wybrać miejsce na obraz?
Jak wybrać miejsce na obraz?

Jednym z podstawowych elementów każdego domu czy mieszkania jest obraz. Potrafi on w znakomity sposób przyozdobić korytarz, salon czy sypialnię, a ponadto nadaje pomieszczeniu swój indywidualny charakter. Problem pojawia się jednak przy wyborze dla niego miejsca. Nie powinien on wisieć ani za nisko, ani za wysoko. Złym umiejscowieniem dzieła są także narożniki pokojów, które automatycznie spychają go na dalszy plan. Jak więc dobrać najodpowiedniejsze miejsce do powieszenia malunku?

czytaj całość »
Wystrój a nastrój - jaki wpływ mają obrazy?
Wystrój a nastrój - jaki wpływ mają obrazy?

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednia kompozycja wnętrz naszego domu ma ogromny wpływ na samopoczucie oraz nastrój. Nieodpowiednio dobrane meble czy kolory ścian potrafią bardzo mocno zaburzyć harmonię panującą w mieszkaniu. Jakimi więc zasadami należy się kierować planując wystrój wnętrz?

czytaj całość »
Jak ożywić wnętrze obrazami?
Jak ożywić wnętrze obrazami?

Jednym z najprostszych, a przy tym najtańszych sposobów na nadanie pomieszczeniom w domu indywidualnego charakteru jest montaż obrazu. Odpowiednio dobrane dzieło potrafi w doskonały sposób ożywić wnętrze i idealnie wkomponować się do panującego w nim wystroju. Warto jednak przestrzegać pewnych zasad. Grafiki pełne koloru znajdą swoje zastosowanie na przykład w pokoju dziecięcym i salonie, jednak nie będą najlepszą opcją dla chociażby gabinetu. Tak samo jak dzieła pełne dynamizmu i ruchu nie sprawdzą się w sypialni – miejscu spokoju i relaksu. Jak więc dobrać kompozycję do charakteru pomieszczenia?

czytaj całość »
Jaki obraz do nowoczesnego wnętrza?
Jaki obraz do nowoczesnego wnętrza?

Bardzo często się zdarza, że urządzając nowoczesne pomieszczenie, takie jak salon czy gabinet, rezygnujemy z różnego rodzaju elementów ozdobnych, na przykład dywanów, firan, a nawet eleganckich uchwytów do szafek. Wnętrza domu są wówczas chłodne oraz surowe, jednak warto pomyśleć o ich ożywieniu. Do tego celu najodpowiedniejsze wydają się być obrazy, które w doskonały sposób nadadzą pomieszczeniom nieco kolorytu i charakteru. Można zdecydować się na abstrakcje czy też dzieła w stylu skandynawskim.

czytaj całość »
Zalety posiadania obrazów
Zalety posiadania obrazów

Doskonałym sposobem na nadanie pomieszczeniom estetyki i indywidualnego stylu jest montaż obrazów. Odznaczają się wyjątkowymi możliwościami dekoracyjnymi, a ich szeroki wybór sprawia, że każda z osób znajdzie dzieło, które podkreśli walory estetyczne wnętrza. Bardzo duże pejzaże czy niewielkie abstrakcje na płótnie znajdą swoje zastosowanie nie tylko w przestronnych domach, ale i na przykład w kawalerkach. Nawet najmniejszy element dekoracyjny na ścianie potrafi w znakomity sposób odświeżyć mieszkanie i nadać mu nieco świeżości oraz oryginalności.

czytaj całość »
Proces tworzenia obrazów drukowanych na płótnie
Proces tworzenia obrazów drukowanych na płótnie

Jedną z alternatyw dla tradycyjnych malowideł może być obraz drukowany na płótnie. Łączy on klasyczną sztukę w połączeniu z nowoczesną technologią, której zaletą jest przede wszystkim wysoka jakość druku, a także niski koszt zakupu gotowego dzieła. Wykorzystanie drukarki ekosolwentowej daje gwarancję wyrazistości kolorów oraz estetyki na najwyższym możliwym poziomie. Aby dzieło zawieszone na ścianie prezentowało się elegancko i było stabilne, konieczne jest wykorzystanie wytrzymałego podparcia. Najczęściej tę rolę spełnia dobre gatunkowo drewno.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl