Wystrój a nastrój - jaki wpływ mają obrazy?

Wystrój a nastrój - jaki wpływ mają obrazy?

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednia kompozycja wnętrz naszego domu ma ogromny wpływ na samopoczucie oraz nastrój. Nieodpowiednio dobrane meble czy kolory ścian potrafią bardzo mocno zaburzyć harmonię panującą w mieszkaniu. Jakimi więc zasadami należy się kierować planując wystrój wnętrz?

Przede wszystkim bardzo ważne jest trzymanie się jednolitego stylu. W pokoju o stonowanej kolorystyce, z klasycznymi meblami oraz niewyróżniającymi się poszczególnymi elementami wyposażenia źle będzie wyglądał obraz będący dokładnym przeciwieństwem tego spokoju utrzymywanego w pomieszczeniu. W takiej sytuacji wieszanie nowoczesnego obrazu, pełnego kolorów i kształtów może bardzo mocno zaburzyć dotychczasowy wystrój, harmonię oraz nastrój panujący w pokoju. Z drugiej strony, w pomieszczeniu pełnym wielu barw oraz elementów przykuwających uwagę, pejzaż o stonowanej kolorystyce będzie niezauważalny.


jeleń w szarościach

 

 

Kolor ma ogromne znaczenie

Przed zakupem obrazu mającego dbać o wystrój wnętrz warto poznać kilka podstawowych zasad dotyczących przede wszystkim odpowiedniego dobru jego kolorystyki. Barwa biała jest jedną z najczęściej wykorzystywanych na obrazach w stylu skandynawskim i nie tylko. Tworzy iluzję przestronności oraz gwarantuje spokój i pozytywny nastrój mieszkańców.

Co ciekawe, kolor czarny wcale nie musi być dokładnym przeciwieństwem bieli. Może stanowić on bazę do innych barw, jak na przykład czerwień. Zazwyczaj kolor ten najlepiej prezentuje się w pomieszczeniach dużych i przestronnych. Wcale nie musi wprowadzać ponurego nastroju, gdyż czerń bardzo często dodaje wyrazu, elegancji oraz szyku.

Innym kolorem bardzo często stanowiącym element wystroju przestrzeni mieszkalnych jest wspomniana czerwień. Może ona tworzyć doskonały motyw przewodni obrazu znajdującego się na przykład w sypialni. Planując wystrój domowego gabinetu warto pochylić się w stronę barw zapewniających spokój i harmonię, a ich przykładem jest zieleń, która daje poczucie bezpieczeństwa oraz błękit, który nieco odświeża wnętrze, a tym samym poprawia samopoczucie i nastrój.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl