Obrazy z jeleniami - idealne do biura i salonu

Obrazy z jeleniami - idealne do biura i salonu

Bez sztuki nasze życie byłoby puste, a otoczenie – nieciekawe i pozbawione blasku. Dlatego obrazy i inne dekoracje to niezbędny element każdego wnętrza, bez względu na to, czy jest ono częścią prywatnego mieszkania, czy biura. Motywem, który doskonale sprawdzi się w obu typach przestrzeni, jest wizerunek jelenia. Sprawdź, dlaczego!

Nadaj wnętrzu szlachetności, umieszczając w nim obraz z jeleniem

Obrazy i ozdoby nadają wnętrzu przyjazny charakter i sprawiają, że przebywanie w nim staje się przyjemniejsze. W przypadku salonu uzyskuje się w ten sposób efekt przytulności i relaksu. W biurze funkcja dekoracji jest nieco inna; nie tylko zwiększają one komfort pracowników i gości, lecz także – za pomocą odpowiednio dobranej symboliki – implikują zalety firmy. Do takich symboli należy właśnie jeleń, który w języku sztuki jest wyrazem szlachetności, majestatu i siły – zarówno tej fizycznej, jak i duchowej. Jednocześnie ze względu na powiązania popkulturowe większość ludzi kojarzy te zwierzęta także z wdziękiem, uprzejmością i spokojem.

By ten przekaz nie był zbyt pompatyczny, warto załagodzić go odrobiną autoironii – doskonale sprawdzą się tu obrazy z jeleniami w hipsterskich okularach, marynarkach i swetrach. Ozdabiając wnętrze swojego gabinetu takim obrazem, dasz znać swoim klientom i kontrahentom, że jesteś rzetelnym i godnym zaufania wspólnikiem, lecz przy tym nie brak ci poczucia humoru i dystansu do samego siebie.

Hipsterski jeleń to także doskonała ozdoba do rodzinnej jadalni lub salonu – dzięki takiemu obrazowi pomieszczenie stanie się przytulne, a jednocześnie zabawne i odprężające. Warto tu zdementować błędne przekonania osób, które martwią się, że wizerunek jelenia w domu będzie kojarzyć się gościom ze stereotypem rogacza i w ten sposób godzić w reputację pana domu. Ta metafora już wiele lat temu odeszła do lamusa i obecnie nikt nie kojarzy jeleni ze zdradą małżeńską. Wprost przeciwnie – kolejne pokolenia ludzi, którzy wychowali się na „Jelonku Bambi” i innych uroczych wizerunkach tych zwierząt obecnych w popkulturze, wiążą jelenie raczej z wdziękiem i urokiem. Jest zatem więcej niż pewne, że taka ozdoba salonu wywoła nie śmiech, lecz przychylne komentarze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl