Obrazy w stylu vintage - eleganckie i z humorem

Obrazy w stylu vintage - eleganckie i z humorem

Styl vintage, który obecnie cieszy się sporym zainteresowaniem, to połączenie klasycznego designu z zamiłowaniem do rzeczy „z duszą” - niekoniecznie nowych, ale oryginalnych, przedstawiających wartość sentymentalną, wyróżniających się ponadczasowym charakterem i, co nie mniej ważne, trwałością. Główną ideą tego nurtu jest szeroko pojmowany powrót do przeszłości, który w tym przypadku wyraża się w fascynacji przedmiotami „nadgryzionymi zębem czasu, a przez to właśnie wartościowymi, unikalnymi i pięknymi. Wnętrza urządzone w tym stylu potrzebują równie wyjątkowych elementów dekoracyjnych, które będą stanowić spójne uzupełnienie i dopełnienie aranżacji. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim obrazy vintage, dostępne w naszej ofercie. Czym się wyróżniają? Czy pasują tylko do wnętrz urządzonych w stylu vintage? W czym tkwi tajemnica ich wyjątkowości? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Czym charakteryzuje się styl vintage?

Słowo „vintage” w kulturze i sztuce odnosi się do rzeczy stylizowanych na inną epokę oraz na łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Z zasady powinny one wyróżniać się wysoką jakością, wykazywać małą podatność na zniszczenia, a jednocześnie być ponadczasowe i uniwersalne. Ślady upływu czasu nadają im szlachetności i wyjątkowości. Jest tutaj miejsce na zestawienia awangardowe, a nawet szokujące. Jest to idealny styl dla osób, które chcą wyrazić swój indywidualizm i niebanalne podejście do życia. Jego cechą charakterystyczną jest łączenie przeciwieństw, np. nowoczesnych elementów ze starymi. Styl vintage we wnętrzach można osiągnąć na dwa sposoby:

  • wprowadzając do nowoczesnego wnętrza oryginalne starocie i stylizowane dodatki, np. obrazy vintage,
  • wprowadzając do starego wnętrza nowoczesne dodatki.

Bardzo ważne jest jednak, aby podczas wszelkich zabiegów aranżacyjnych zachowywać dystans. Warto „bawić” się tym stylem, szukać nietypowych rozwiązań, a poprzez wybór oryginalnych przedmiotów wyrażać swój indywidualizm.

Co sprawia, że obrazy vintage są tak oryginalne?

Wręcz idealnym dodatkiem do wnętrz vintage są obrazy — oczywiście również nawiązujące do tego stylu. Nie mogło ich zabraknąć w ofercie naszej firmy. Oferujemy obrazy drukowane na płótnie, które wyróżniają się gustownym połączeniem elementów z dawnych lat ze współczesnymi. Są one eleganckie, a jednocześnie oryginalne, często ekstrawaganckie i humorystyczne. Doskonałym tego przykładem jest obraz przedstawiający łosia ubranego w stary płaszcz, eleganckie spodnie i… białe trampki. Oprócz tego wśród naszych propozycji jest znacznie więcej ciekawych obrazów, w tym również m.in. stonowane grafiki o motywach roślinnych i zwierzęcych.

Obrazy vintage to idealny wybór dla osób, które cenią sobie wyszukany styl i fascynację minionymi czasami. Oryginalne, a jednocześnie designerskie obrazy będą doskonałą dekoracją każdego mieszkania, gabinetu czy biura. Są nie tylko dodatkiem do wnętrza, ale również stanowią najlepszy sposób na zaakcentowanie osobowości, podejścia do życia, indywidualnych preferencji.

Jesteś zainteresowany oryginalnymi obrazami w stylu vintage? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl