Na co zwrócić uwagę wybierając obraz do sypialni?

Na co zwrócić uwagę wybierając obraz do sypialni?

Dodatki sprawiają, że przestrzeń wokół nas nabiera nowego charakteru. Jednym z elementów, który warto wprowadzić np. do sypialni są obrazy. Nie muszą to być oczywiście repliki znanych dzieł sztuki. Nowoczesne obrazy to minimalistyczne, często wielopłaszczyznowe kompozycje, które wyróżniają się niezwykłą estetyką. 

Jednak na co warto zwrócić uwagę wybierając obraz do sypialni? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak powinien wyglądać obraz do sypialni?

Jednym z najważniejszych elementów, na który warto zwrócić uwagę jest kolorystyka dzieła. Musi być ona zgodna z innymi przedmiotami wykorzystanymi do stworzenia aranżacji (meble, kolor ścian, barwa podłogi). Dzięki temu obraz stanie się częścią większej całości.

Kolejnym czynnikiem jest wielkość. Praktyka pokazuje, że małe obrazy sprawdzają się niemal wszędzie, ponieważ można je zaaranżować na różne sposoby. Z kolei duże dzieła wymagają większej powierzchni dedykowanej właśnie dla nich. Celem jest ich wyeksponowanie i wyróżnienie na tle innych elementów.

Trzeci czynnik to tematyka. Motyw przewodni musi być dopasowany do naszych gustów, zainteresowań, ale także do stylu w jakim urządziliśmy sypialnię. Dla przykładu: pokój w stylu nowoczesnym będzie komponował się z minimalistycznymi, niemal futurystycznymi wzorami; do sypialni utrzymanej w stylu tradycyjnym warto dobrać pejzaże; z kolei przestrzeń w stylu skandynawskim będzie prezentować się doskonale wzbogacona w pastelowe wzory i wizerunki zwierząt.

Wybór obrazu do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Wybierając obraz do sypialni warto także pamiętać o tym, że:

  • jeśli cenimy artyzm możemy wybrać tzw. akt, który w piękny sposób przedstawia nagie ciało ludzkie,
  • duże znaczenie ma nie tylko sam obraz, ale także sposób jego umieszczenia – dzieła wiesza się najczęściej nad łóżkiem,
  • harmonia o której wspominaliśmy nie jest jedynym rozwiązaniem; bardzo ciekawą opcją są również kontrasty, które sprawdzą się w przypadku osób ceniących oryginalne połączenia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl