Jaki obraz sprawdzi się we wnętrzu skandynawskim?

Jaki obraz sprawdzi się we wnętrzu skandynawskim?

Aranżacja mieszkania lub domu to nic innego, jak nadanie przestrzeni określonego stylu. Wiąże się on bezpośrednio z kolorami, materiałami, określonymi meblami i oryginalnymi dodatkami. W architekturze wnętrz oprócz popularnego dziś stylu retro coraz częściej wykorzystywany jest styl skandynawski. Jego główna zaleta jest taka, że świetnie sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach. Jakie dodatki i obrazy idealnie pasują do stylu skandynawskiego?

Cechy stylu skandynawskiego

Źródeł stylu skandynawskiego szukać należy w Europie Północnej. Jego główną cechą jest silny związek z naturą, minimalizm i prostota formy. Aranżacja w stylu skandynawskim opiera się przede wszystkim na bieli, beżach i szarościach – barwy te dominują zarówno na ścianach, jak i w meblach. Jasna kolorystyka stylu optycznie powiększa każde wnętrze. Ważną rolę w stylu skandynawskim odgrywają oryginalne dodatki. Wyraziste i pastelowe kolory połączone ze stonowaną bielą i szarością ożywiają skandynawskie wnętrze. Skandynawskie mieszkania posiadają dużo elementów wykonanych z naturalnego drewna oraz naturalnych tkanin, takich jak len, bawełna oraz juta. Meble są proste i minimalistyczne. Kluczowe są również lampy – raczej dające ciepłe światło. Mają miękkie linie i okrągłe formy, połączone z drewnianymi dodatkami. Lampy stołowe i podłogowe najczęściej posiadają abażury w kolorach bieli, szarości i ciepłych brązów. Mieszkańcy Skandynawii uwielbiają też świece – można je stawiać w kuchni, salonie, łazience i sypialni. Ważnym elementem stylu industrialnego jest stół, który stoi zwykle w centralnym punkcie mieszkania i to właśnie wokół niego organizowana jest reszta przestrzeni.

Dodatki w stylu skandynawskim

Charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego jest połączenie estetyki i funkcjonalności – wszystkie elementy mieszkania powinny być ładne i praktyczne jednocześnie. Istotna jest także wysoka jakość wykorzystywanych materiałów. Skandynawskie wnętrza zdobione są przez sporą ilość dodatków. Poduszki, narzuty, koce i pledy wykonane z ciepłych tkanin, mają zazwyczaj intensywne kolory. Do tego dochodzą odpowiednie zasłony i firanki oraz klimatyczne świece. Styl skandynawski to także charakterystyczne obrazy. Wśród najczęstszych propozycji obrazów skandynawskich znajdują się między innymi motywy leśne i zwierzęce, obrazy z motywami geometrycznymi, podróżniczymi. Mogą także zawierać nieco mroczne i egzotyczne motywy natury. Tym, co łączy dekoracje w stylu skandynawskim, są stonowane barwy, uniwersalne motywy i nowoczesny charakter.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl