Do jakich wnętrz pasują obrazy w stylu vintage?

obraz w stylu vintage na ścianie

Styl vintage w przypadku obrazów LUDESIGN-GALLERY wyróżnia się eklektycznością, ponieważ łączy w jednym dziele elementy  nawiązujące do przeszłości z tymi bardzo nowoczesnymi. Nawiązania do przeszłości wprowadzają nostalgię, tęsknotę za dawnymi latami, a jednocześnie są w pewien sposób przetworzone i zmodyfikowane, dzięki czemu wydają się bliższe współczesności. W jakich wnętrzach sprawdzi się taki styl obrazów?

W jakich wnętrzach sprawdzą się obrazy w stylu vintage?

Obrazy w stylu vintage kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, z nawiązywaniem do dawnych czasów i będą pasowały do wnętrz urządzonych w podobny sposób. Dobrze współgrają z meblami z poprzednich epok, a także z innymi dodatkami w stylu retro albo rustykalnym. Ważne tylko, by zarówno obrazy, jak i pozostałe elementy wystroju nawiązywały do tej samej epoki, aby całe wnętrze tworzyło spójną całość, a nie było jedynie nagromadzeniem przypadkowych czy zupełnie niepasujących do siebie przedmiotów.

Kontrastowe uzupełnienie wystroju wnętrza

Obrazy utrzymane w stylistyce vintage będą również dobrym uzupełnieniem wnętrza urządzonego nowocześnie albo nawet minimalistycznie. Staną się wtedy elementami kontrastowymi, wyróżniającymi się i skupiającymi uwagę każdej wchodzącej osoby. Obrazy w stylu vintage mogą wprowadzić do nowoczesnego wnętrza dawny klimat, złagodzić jego surowość i ascetyczność. Będą także znakomitym sposobem na zindywidualizowanie całej aranżacji pomieszczenia, nadanie jej rysu charakterystycznego dla właściciela i jego upodobań. Takie mieszanie starego i nowego to ostatnio modny zabieg, który może przynieść niezwykle interesujące efekty. Łączenie kontrastowych elementów pozwala odświeżyć nudny i zachowawczy wystrój pomieszczenia, a także zupełnie zmienić charakter wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl